صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

خدمتی دیگر از شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان

مشعل گاز در شهرک صنعتی زاهدان روشن شد

با تدبیر، همت و تلاش بی وقفه کارکنان شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان شهرک صنعتی شهر زاهدان از نعمت گاز طبیعی بهره مند گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان وبلوچستان ، پنجابی مدیر عامل این شرکت در اینباره گفت: در راستای نامگذاری سال رونق تولید  توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)  شهرک صنعتی زاهدان با 932 هکتار مساحت و 426 هکتار فاز عملیاتی که به عنوان یکی از قطب های اقتصادی این استان به شمار می رود از نعمت گاز طبیعی بهره مند گردید که عرضه سوخت پاک ، ارزان و مستمر گاز طبیعی توانسته یکی از بزرگترین معضلات و دغدغه های صاحبان صنعت در این مجموعه را مرتفع نماید.

وی افزود: این پروژه با هزینه ای بالغ بر هفتاد میلیارد ریال و با احداث یک ایستگاه تقلیل فشار( TBS 10000) ، یک ایستگاه تقلیل فشار 5000TBS  اختصاصی جهت بهره مندی کارخانه کاشی وشنگار به عنوان صنعت پر مصرف گاز طبیعی ، 4 کیلومتر شبکه تغذیه فلزی و 8 ونیم کیلومتر شبکه  توزیع پلی اتیلن به بهره برداری رسیده است که با توجه به افزایش صنایع آتی شهرک و افزایش درخواست بهره مندی از نعمت گاز طبیعی صاحبان صنعت ، زمینه احداث سه ایستگاه TBS 20000 دیگر فراهم گردیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان گفت: درحال حاضر این شهرک صنعتی با 181واحد فعال شامل : تولید کاشی ، مواد غذایی ، مصالح ساختمانی ، سموم کشاورزی ، ریخته گری، ورق گالوانیزه و ... توانسته است زمینه اشتغال 4000 نفر را ایجاد نماید که بهره مندی این مجموعه صنعتی از گاز طبیعی می تواند به رونق بخشیدن به صنایع فعلی و ایجاد کسب و کارجدید و اشتغال کمک شایانی نماید.

وی در پایان خاطر نشان کرد : گاز استان سیستان و بلوچستان آمادگی بهره مند نمودن تمام صنایع موجود از نعمت گاز طبیعی را دارد و این در حالی است که با تدبیر شرکت ملی گاز ایران صاحبان صنایع جهت بهره مندی ازاین انرژی پاک از پرداخت برخی هزینه ها معاف می باشند.


 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/18 - ١٣:٠٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 46

خروج
تصاویر منتخب