صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

نشست خبری مدیر عامل شرکت گاز استان سیستان وبلوچستان با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان با اصحاب رسانه بمناسبت هفته دولت در محل شرکت گاز استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان وبلوچستان رضا  پنجابی مدیر عامل این شرکت در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شرکت گاز سیستان و بلوچستان برگزار شد اظهار داشت: گاز رسانی به استان سیستان وبلوچستان از سال 1389 با ورود گاز به شهرستان ایرانشهر آغاز و با تلاش کارکنان این شرکت و حمایت همه جانبه شرکت ملی گاز ایران برخی از شهرها، روستاها و صنایع دیگر از این نعمت خدادادی بهره مند گردیده اند.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است گاز رسانی به استان با ورود خط هفتم سراسری به طول 907 کیلومتر به قطر 56 اینچ از عسلویه آغاز شده و در ادامه گاز رسانی در چهار محور مرکز استان، شهرهای شمالی، شهرهای شرقی و شهرهای جنوبی برنامه ریزی شده است.

مدیر عامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر خط انتقال گاز از ایرانشهر به خاش و میرجاوه در حال انجام است همچنین برای خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار در 3فاز و 4 قطعه کار در حال انجام است.

وی درباره اجرای خطوط انتقال گاز به شهرهای استان گفت:  در حال حاضر خط زاهدان تا دو راهی دشتک با 74 درصد پیشرفت، دو راهی دشتک- زابل با 26 درصد پیشرفت،  ایرانشهر به چابهار قطعه اول 21 درصد قطعه دوم 13 درصد، قطعه سوم 65 درصد و قطعه چهارم با 22 درصد پیشرفت در حال اجرا است.

وی افزود: تاکنون بیش از 1200 کیلومتر شبکه گازرسانی در کلان شهر زاهدان کار شده که براساس پیش بینی‌ها گاز رسانی به همه نقاط سیستان و بلوچستان تقریبا تا 2 سال اینده به پایان خواهد رسید.

پنجابی خاطرنشان کرد: در بخش شهری 5 شهر و در بخش روستایی 7 روستا گاز دار هستند و همچنین 20 روستا عملیات اجرایی شبکه انجام و در مرحله آماده سازی شبکه کار شده و انجام تستهای لازم و ... جهت تزریق گاز می باشد .

وی گازرسانی به سیمان خاش، پیمانسپاری گاز رسانی به شهر های ایرندگان، خاش، نوک آباد، میرجاوه ، پیمانسپاری گازرسانی به 60 روستای محدوده شهرستان خاش ، شهرک صنعتی میرجاوه ، پیمانسپاری گازرسانی به شهرهای زهک ، محمد آباد ، دوست محمد و ادیمی در منطقه سیستان  ، پیمانسپاری  فاز دوم و سوم گاز رسانی به  شهرزابل و ... را از جمله اقدامات گاز رسانی در سال 99 بیان کرد.

پنجابی اقدامات گازرسانی در دست اقدام  بخش صنایع را گازرسانی به شهرک صنعتی جاده میرجاوه اعلام نمود و گفت این شهرک طی دو فاز در تیر ماه سال 1398 زودتر از برنامه اعلام شده گازرسانی و در فاز بعدی  در خرداد ماه سال 1399  ، شبکه ای بطول 25 کیلومتر تزریق گاز شد و عملیات لوله گذاری 8 کیلومتر شبکه ( توسعه )دیگر نیز در دست انجام می باشد که در مجموع زمینه گازرسانی به  130 واحد فعال در این شهرک مهیا گردیده است و تاکنون 58 علمک نصب و در حال نصب 150 انشعاب دیگر نیز می باشیم و 13 واحد صنعتی مشترک گاز می باشند.

 وی از جمله اقدامات دیگر گازرسانی صنایع در دست اقدام به عملیات لوله گذاری و نصب ایستگاه در شهرک صنعتی کارگاهی زاهدان و گازدار نمودن آن با  650 واحد تولیدی فعال ، عملیات لوله گذاری شهرک صنعتی کامبوزیا تا ورودی شهرک با 90 واحد تولیدی فعال و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به سه محور صنعتی در شهر زاهدان جهت بهره مندی42  صنعت با صرفه حاصل از جایگزینی فراورده نفتی(مازوت و گازوئیل )  با گاز طبیعی ، معادل5میلیون لیتر در سال اشاره نمود .

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در خصوص اقدامات در دست اقدام گازرسانی به صنایع ایرانشهر نیز گفت گازرسانی به سه محور صنعتی کوره داران ، سرزه و ابتر و جاده بمپور با تعداد 40 صنعت در حال انجام است که انشالله در سالجاری گازدار خواهد شد و صرفه حاصل از جایگزینی فراورده نفتی با گاز طبیعی معادل35  میلیون لیتر در سال و همچنین شهرک صنعتی ایرانشهر تست و تزریق گاز گردیده که این شهرک صنعتی نیز دارای 96 واحد صنعتی بوده که از این تعداد 77  واحد فعال می باشند و در فاز اول تعداد 32 واحد ، پتانسیل گاز دار شدن را دارا گردیده اند.

ایشان با اشاره به شرایط کرونایی موجود در استان و وقفه ای در انجام پروژه گاز رسانی به استان صورت گرفته است تصریح کرد: با برنامه ریزی که انجام شد توانستیم با استفاده از ظرفیت‌های استان پروژه گاز رسانی را با استفاده از پروتکل‌های بهداشتی پیش ببریم.

به گفته وی بر طبق میزان مصرف فراورده های نفتی دربخش خانگی، صنعتی ونیروگاهی (آمار طبق مصرف رسمی پخش فرآورده ها) میزان صرفه جویی سوخت 250 میلیون لیتر در سال می باشد.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر 80 درصد نیروهایی که در پروژه گاز رسانی به استان کمک میکنند نیروهای بومی استان هستند که طبق توافق نامه جهاد دانشگاهی استان با شرکت گاز استان  کار آموزش به این افراد انجام شده است.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/12 - ١١:٠٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 190

خروج
تصاویر منتخب