صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

تا پایان سال 98 صورت پذیرفت؛

کاهش 79 درصدی مصرف سوخت مایع با گازرسانی به 77 واحد صنعتی در استان سیستان و بلوچستان

تا پایان سال 98، گازرسانی به 51 هزار و 93 مشترک در سطح استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته که از این تعداد، 822 مشترک روستایی و 50 هزار و 271 مشترک شهری بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان وبلوچستان ، رضا پنجابی مدیر عامل این شرکت در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: سال گذشته، 16 هزار و 476 خانوار در استان سیستان و بلوچستان از نعمت گاز بهره مند شدند که از این تعداد، 193 خانوار روستایی و 16 هزار و 282 خانوار شهری بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در همین بازه زمانی، یک هزارو 74 کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه گاز اجرا شده که در مجموع میزان شبکه‌گذاری در استان سیستان و بلوچستان به 2 هزار و 353 کیلومتر تا پایان سال 98 رسیده و از این میزان، 1020 کیلومتر گازدار شده است.

وی در ادامه، مصرف گاز کل استان سیستان و بلوچستان در سال گذشته را بیش از یک میلیارد و 419 میلیون مترمکعب بیان کرد و افزود: از این مقدار، یک میلیارد و 342 میلیون مترمکعب در سه نیروگاه، 8 میلیون و 290 هزار مترمکعب در 2 جایگاه CNG و مابقی نیز در بخش های صنایع، خانگی و تجاری مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان با اشاره به گازرسانی به صنایع استان، گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد، 386 واحد صنعتی شامل مصوبه مذکور هستند که از این تعداد، 77 مورد (معادل 20 درصد) تا پایان سال گذشته از نعمت گاز بهره مند شدند و این امر، موجب کاهش 79 درصدی در مصرف سوخت مایع در این حوزه شده است.

پنجابی در پایان سخنان خود به برنامه های شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در سال 99 اشاره و تصریح کرد: شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار جهش تولید، پروژه های متعددی جهت گازرسانی به اقصی نقاط این استان پهناور در دست اقدام دارد که با جدیت هرچه تمام‌تر، این مهم در حال انجام است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/07 - ١٢:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 46

خروج
تصاویر منتخب