صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز:

مسئولیت اجتماعی شرکت ملی گاز ایران به گستردگی کل کشور است

مسئولیت اجتماعی شرکت ملی گاز ایران به گستردگی کل کشور است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پنجمین همایش مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت که روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه در باشگاه نفت و نیرو و با حضور سیدامیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت به صورت وبینار برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: تفاوت اصلی و اساسی ما با سایر بخش های صنعت نفت نیز در این است که گاز بواسطه نوع کارکردش، در همه جا حضور دارد و این مهم، مسئولیت ما را سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید، ما در آستانه جشن ۹۵ درصدی توسعه گازرسانی هستیم و شاید بتوان گفت، اولین کشوری هستیم که در این سطح از گستردگی شبکه گاز قرار داریم.

تربتی با بیان این که این عظمت شبکه گازرسانی و اتصال هر سال ۳ هزار روستا به این شبکه عظیم، مسئولیت اجتماعی ما را در قبال جامعه، سنگین تر می کند، گفت:اکنون ما که به عنوان میهمان بر جوامع محلی وارد می شویم، علاوه بر رعایت حسن همجواری، باید بخشی از هزینه پروژه ها را به مسئولیت اجتماعی در آن منطقه اختصاص دهیم؛ چراکه اکنون مسئولیت بیشتری در قبال پایداری تولید گاز برای جامعه داریم.

وی مسئولیت شرکت ملی گاز ایران در مقابل حفظ محیط زیست را بسیار سنگین خواند و تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا انرژی پاک گاز که بطور گسترده در بخش های خانگی، تجاری و ... استفاده می شود، بهترین شکل ممکن و بهینه ترین نوع مصرف باشد، تا محیطی پاک تر داشته و هوای بهتری را تنفس کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، اختصاص حدود 900 میلیارد ریال در سال99 و راه اندازی45 سایت در ستاد ملی گاز، شرکت های تابعه و مناطق عملیاتی را از اقدامات صورت گرفته در حوزه مسئولیت اجتماعی برشمرد و گفت: همچنین تشکیل کمیته مسئولیت اجتماعی در تمامی شرکت های تابعه، تهیه و تدوین گزارش پایداری ستاد ملی گاز بر اساس استانداردGRI برای نخستین بار، برگزاری جلسات اولویت بندی برنامه و بودجه های سال 1399 در حوزه مسئولیت اجتماعی و ....  نیز از دیگر فعالیت های صورت گرفته شرکت ملی گاز ایران در این زمینه بوده است.

وی در ادامه سخنان خود، با بیان این که اساس کار ما، ماندگاری است و پایداری اقتصادی، گفت: در این مسیر، اقدام مهم شرکت، ارایه بیانیه مسئولیت اجتماعی بود که پس از تصویب در هیات مدیره، بصورت یک رویه در شرکت های تابعه اجرایی شد و به نتایج بسیار خوبی هم رسید.

مهندس تربتی در پایان، با بیان این که بستر آماده شده در این زمینه، بستر بسیار خوبی برای اقدامات آینده است، گفت: رویکرد شرکت ملی گاز ایران در این زمینه، ایجاد رفاه برای جامعه پیرامونی و شکوفایی اقتصاد منطقه است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/27 - ٠٩:٥٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1418

خروج
تصاویر منتخب