شنبه 27 بهمن 1397   14:30:24
17:541396/9/11 شنبه
رئیس جمهوری:
زابل به جمع گازداران می پیوندد

 

از مهرماه سال آینده با احداث خط لوله گاز از زاهدان به زابل، گاز به زابل خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان وبلوچستان دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری که امروز، شنبه، ۱۱ آذرماه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، در جمع مردم زابل با بیان این مطلب، اظهار داشت: این خط لوله به شکلی طراحی و اجرا خواهد شد که گاز منتقل شده، کفاف استفاده در صنایع را نیز بدهد.

دکتر روحانی با بیان این که سیستان و بلوچستان سرزمین پهلوانان و دلاوران است که توسعه شرق کشور از این منطقه آغاز می‌شود، گفت: بر همین اساس، همه تلاش دولت یازدهم این بود که کمبودهای انباشته تاریخی در سیستان و بلوچستان تا حد امکان جبران شود.

رییس‌جمهوری با اشاره به وعده دولت یازدهم در سال ۹۳ برای روشن کردن مشعل گاز در زاهدان، اظهار داشت: وقتی در سال ۹۳ این وعده را به مردم زاهدان دادیم، برخی‌ها تعجب کردند اما وقتی آمدیم و مشعل گاز را در زاهدان روشن کردیم، دل مردم از آن روشن شد. ضمن آن که به بانک مرکزی و دیگر بانک‌ها دستور دادم، به هر خانه‌ای در زاهدان برای لوله‌کشی گاز دو میلیون تومان وام بدهند تا این کار سرعت یابد.

روحانی در ادامه با اعلام اینکه احداث خط لوله گاز از زاهدان به زابل به زودی آغاز خواهد شد، تصریح کرد: از استاندار محترم می‌خواهم قدم به قدم اجرای این پروژه را پیگیری کند و اگر مشکلی در مسیر اجرای آن بود، مستقیماً با من برای حل و فصل آن در ارتباط باشد.

وی در ادامه با با بیان اینکه بزرگترین بندر تجاری کشور در آینده، بندر چابهار خواهد بود، تصریح کرد: این بندر سیستان و بلوچستان را به آسیای مرکزی و افغانستان متصل خواهد کرد و تنها بندر اقیانوسی ایران است که با افتتاح آن، گامی مهم در توسعه استان برداشته خواهد شد
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما