شنبه 30 تير 1397   12:18:59
13:551395/12/17 سه‌شنبه
وزیر نفت در مراسم آغاز بهره‌برداری از پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر- زاهدان:
دروازه‌های توسعه استان سیستان و بلوچستان با گاز باز شد

اجرای شبکه گاز استان سیستان و بلوچستان از قول‌های سفر استانی رییس‌جمهوری در سال ۹۳ بود که خوشبختانه امروز بخش نخست و مهم‌ترین بخش آن که گازرسانی به زاهدان باشد، تحقق یافت.
به گزارش روابط عمومی گاز سیستان و بلوچستان، بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت که در آیین آغاز بهره‌برداری از پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان در میدان گاز این شهر و در میان جمعیت مشتاق و پرشور مردم سخن می‌گفت، با بیان این مطلب، اظهار کرد: این کار با سرعتی زیاد و با همت عالی دوستان شرکت ملی گاز ایران و شرکت توسعه و مهندسی گاز، به انجام رسید.
وزیر نفت در ادامه تصریح کرد: این خط 262 کیلومتری با قطر ۳۶ اینچ و با هزینه‌ای بالغ بر ۷۵۰‌ میلیارد تومان امروز به پایان رسید و بدین ترتیب، گاز وارد شبکه شهری می‌شود و مردم در زمان کوتاهی صاحب گاز خواهند شد. این در حالی است که ما متعهد شده‌ایم بقیه این خط انتقال نیز به زودی گازدار خواهد شد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که تمام مبلغ سرمایه‌گذاری از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت تأمین شده و این ابتکاری از سوی دولت یازدهم بود که مجلس نیز به اجرایی‌شدن آن کمک کرد؛ یعنی در ابتدا، بند «ق» تبصره ۲ بودجه سال ۹۳ و سپس با کمک ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، این ابتکار دولت عملی شد.
به گفته مهندس زنگنه، افتتاح این شبکه و بهره‌مندی استان از گاز، دروازه بزرگی را برای توسعه استان باز می‌کند.
وی با اشاره به این که تاکنون حدود ۲ میلیارد تومان برای آموزش فنی- حرفه‌ای جوانان این منطقه هزینه شده، گفت: این کار هم یکی دیگر از ابتکارات دولت تدبیر و امید و شرکت ملی گاز ایران و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت بود تا جوانان این منطقه پس از آشنایی با حرفه‌های مورد نیاز، با این صنعت به طور فنی همکاری کنند.
وزیر نفت با بیان این که انشاءالله این کار ادامه یابد، افزود: پس از زاهدان باید سراغ زابل و آماده‌سازی خط انتقال آن شویم. این در حالی است که خط ایرانشهر به کنارک و چابهار نیز از همین امروز عملیات احداث آن آغاز می‌شود. خاش و سراوان نیز در نوبت‌های بعدی این پروژه عظیم قرار دارند که باید به زودی گازدار شوند. بقیه موارد هم تا پوشش کامل این استان، ادامه خواهد داشت.
زنگنه در پایان با تشکر از پیگیری‌های دائم رییس‌جمهوری در این خصوص و حضور در این مراسم و نیز زحمات همکاران خود در شرکت ملی گاز، ورود گاز به این استان و روشن‌شدن مشعل گازی در زاهدان را  هدیه دولت تدبیر و امید به مردم سیستان و بلوچستان عنوان کرد.
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما