شنبه 30 تير 1397   12:16:09
اخبار
14:231395/9/16 سه‌شنبه
گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان سرعت بیشتری گرفت
گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان سرعت بیشتری گرفت

از ابتدای سال جاری هر زمان وزیر نفت از پروزه های گازرسانی سخن گفته است گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان را از اهداف اصلی وزارت نفت بیان کرده است که با محقق شدن آن جمعیت تحت پوشش گاز کشور به نهایت خود یعنی بیش از 95 درصد خواهد رسید.
آقای مهندس آستانه مشاور وزیر نفت که بصورت جدی این پروژه را پیگیری میکند در سومین بازدید خود در سال 95 از فاز اول این پروژه یعنی گازرسانی به زاهدان، از سرعت بخشیدن به این پروژه با رفع موانع مالی و تامین لوله خبر داد. در این بازدید که ایشان را نمایندگان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی آقایان کرم پور حقیقی و هاشمی پور و آقای مهندس ابولحسینی مدیر خط هفتم سراسری همراهی می کردند در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان از عزم جدی وزارت نفت در رساندن گاز به شهرستان زاهدان تا حداکثر اوایل سال 96 خبر دادند و افزودند در اولیت مرحله با هماهنگی های صورت گرفته با پیمانکار پروژه ( شرکت جهاد نصر کرمان) علاوه بر جبهه اول فعال که از طرف ایرانشهر مشغول به کار است و موفق به اتمام 80 کیلومتر لوله گذاری شده است جبهه دوم نیز از میان کار و در منطقه کورین فعال شده است که در آینده نزدیک تعداد تیمهای فعال افزایش خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان گروه بازدید کننده با حضور در نیروگاه برق زاهدان، ایرانشهر و چابهار از اقدامات صورت گرفته در این مناطق نیز بازدید کردند. آقای آستانه در نیروگاه زاهدان بر اهمیت پیشرفت پروژه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان تاکید کرده و اشاره کردند توجیه اقتصادی این پروژه گازرسانی به نیروگاههای استان و صنایع است چرا که گازرسانی به سیستان و بلوچستان از محل بند (ق) تبصره 2 قانون بودجه سال 93 کشور صورت می پذیرد. ایشان در بازدید از نیروگاه گازی بمپور و نیروگاه ایرانشهر از راه اندازی نیروگاه گازی و بخار بمپور ابراز خرسندی کردند و با توجه به وجود گاز در نیروگاه از مسئولین شرکت برق استان خواستند تا با تعویض مشعلهای نیروگاه قدیمی ایرانشهر سوخت نیروگاه از مازوت به گاز تغییر یابد. مهندس طهرانی مدیر عامل شرکت گاز استان میانگین مصرف گاز نیروگاه گاز و بخار بمپور را حدود 2300 هزار متر مکعب گاز بصورت روزانه اعلام کردند که معادل 2300هزار لیتر سوخت مایع صرفه جویی می شود.
آقای آستانه اولویت دوم در پروژه گازرسانی به استان را گازرسانی به چابهار اعلام کردند که این فاز هم در حال آماده سازی جهت پیمان سپاری می باشد، ایشان دلیل اهمیت این پروژه را گازرسانی به دو نیروگاه موجود چابهار و کنارک و طرح توسعه نیروگاه چابهار و همچنین تامین سوخت و خوراک پترو شیمی های در حال ساخت در این منطقه دانستند.
مهندس طهرانی مدیر عامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان نیز از آمادگی این شرکت جهت خدمت رسانی به مردم جهت اشتراک پذیری در زاهدان خبرداد و افزود تا کنون 10 درصد از خط تغذیه زاهدان پایان یافته و فاز جدیدی از این پروژه در حال پیمان سپاری است تا بتوان با حداکثر توان با ورود گاز به زاهدان خدمت گزار مردم عزیز این شهرستان باشیم.
عكس هاي مرتبط :
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما