شنبه 31 فروردين 1398   22:13:02
اخبار
12:371396/11/12 پنجشنبه
بهره مندی بیش از 6 هزار مشترک زاهدانی از نعمت گاز طبیعی

در حال حاضر، 6 هزار و 260 مشترک در شهر زاهدان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد حسن طهرانی مدیر عامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب اظهار داشت: همزمان با بهره برداری از خط انتقال گاز ایرانشهر- زاهدان در اسفند 95، عملیات اجرایی در شهر زاهدان قوت گرفت که در حال حاضر از مجموع یک هزار و 355 کیلومتر شبکه مورد نیاز این شهر، 358 کیلومتر شبکه گذاری انجام و از این مقدار، حدود 120 کیلومتر آن گازدار شده است.

به گفته طهرانی، از 992 کیلومتر شبکه باقی مانده، 285 کیلومتر در مرحله ارزیابی کیفی مناقصه گران و 560 کیلومتر دیگر نیز در حال تهیه مدارک ارزیابی است که به صورت
PCF پیمان سپاری می شود.

وی افزود: انشاءالله کلیه پیمان های باقی مانده تا پایان سال جاری پیمان سپاری و پیش بینی می شود شبکه گذاری شهر زاهدان تا اواخر سال 1398 به اتمام برسد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر از مقدار 110 هزار انشعاب و 140 هزار مشترک پیش بینی شده در شهر زاهدان، تاکنون 4 هزار و 984 علمک نصب و تعداد 6 هزار و 260 مشترک گازدار شده و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری، تعداد مشترکین گاز طبیعی در شهر زاهدان به 10 هزار مشترک افزایش یابد.

طهرانی همچنین افزایش اشتراک پذیری در شهر زاهدان تا پایان سال 1399 را، 85 هزار مشترک اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در خصوص کنتورهای مورد استفاده این شرکت برای مشترکین، اعلام کرد: این شرکت در راستای قانون اصلاح الگوی مصرف و با هدف بهینه سازی مصرف سوخت در بخش خانگی، اقدام به نصب کنتورهای ارتقایافته برای همه متقاضیان جدید اشتراک در شهر زاهدان کرده است.

وی ازجمله چالش های پیش رو در مسیر گازدار کردن اکثر واحدهای مسکونی را نصب دودکش های غیراستاندارد عنوان کرد و گفت: گازدار کردن این واحدها منوط به اجرای عملیات ساختمانی منطبق بر مبحث 17 است که این امر علاوه بر صرف هزینه، بعضاً در واحدهای آپارتمانی با مشکل مواجه می‌شود.

طهرانی افزود: همچنین از دیگر معضلات پیش رو در مسیر گازدار کردن این خانوارها، توان مالی پایین در پرداخت هزینه‌های لوله کشی گاز در داخل منازل است؛ از این رو، این شرکت به جهت تسریع روند اشتراک پذیری و بهره مندی خانوار بیشتر از نعمت گاز طبیعی، ضمن اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در سطح شهر از طریق رسانه های عمومی، نصب بنر و... نسبت به برگزاری جلسات با ارگان های درون استانی شامل فرمانداری، نظام مهندسی و مسئولین ذیربط اقدام کرده است.

وی در ادامه با اشاره به حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور به تاریخ 96.9.11 در این استان و دستور اکید وی در خصوص تسهیلات ارایه‌شده به شهروندان، گفت: پس از دستور رییس‌جمهوری، نسبت به پرداخت تسهیلات به مبلغ 20 میلیون ریال به مشترکان جدید به منظور فراهم شدن شرایط مساعدتری جهت نصب انشعابات گاز و بهره مندی از این نعمت خدادادی، اقدام شد.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت گازرسانی به نیروگاه شهر زاهدان، گفت: نیروگاه گازی زاهدان با ظرفیت اسمی 225 مگاوات، تأمین کننده برق مصرفی حدود 10 درصد برق استان است که در حال حاضر از مجموع 8 واحد آن، 4 واحد با مصرف روزانه 550 هزار مترمکعب گاز در روز، در سرویس است و صرفه حاصل از جایگزینی فرآورده نفتی (گازوییل) با گاز طبیعی معادل یک هزار و 200 میلیارد ریال در سال است.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما