شنبه 31 فروردين 1398   22:14:47
اخبار
20:581396/9/11 شنبه
رییس‌جمهوری در مراسم آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به نیروگاه چابهار
شرکت ملی گاز ایران؛ افتخار دولت یازدهم

در دولت یازدهم با تلاش کارکنان شرکت ملی گاز ایران میزان گازرسانی روستایی از ۵۲ درصد به ۷۴ درصد رسید و ۹ هزار روستا در دولت یازدهم گازرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان ,مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در زاهدان و در مراسم آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق ویدئوکنفرانس، با تبریک به رییس‌جمهوری به مناسبت میلاد نبی اکرم (ص) و هفته وحدت، ضمن ارایه عملکرد این شرکت به رییس‌جمهوری، با بیان این مطلب اظهار داشت: قبل از هر سخنی، از حمایت‌های بی‌دریغ شخص جنابعالی به ویژه در خصوص دستور امروز صبح شما به بانک مرکزی مبنی بر ارایه وام کم‌بهره به مردم زاهدان برای لوله‌کشی داخل منازل که کار بسیار ارزشمندی است، تشکر می‌کنم.

وی در ادامه با بیان این که از افتتاح سال گذشته جنابعالی تا به امروز در زاهدان، حدود ۱۰ هزار مشترک ظرفیت اشتراک‌پذیری در استان سیستان و بلوچستان ایجاد شده، گفت: تاکنون از این تعداد، ۳۴۰۰ نفر مشترک شده‌اند و این در حالی است که در سال آینده، حدود ۲۸۰ کیلومتر به صورت EPC و نیز حدود ۵۰۰ کیلومتر نیز با کمک سرمایه‌گذار خارجی در زاهدان کار گازرسانی انجام می‌شود و این امر بدین معنا است که کاری که در عرض ۵ سال در استان‌های دیگر انجام شده، ما قصد داریم در شهر زاهدان در عرض دو سال تمام کنیم.

معاون وزیر در امور گاز ادامه داد: خط ایرانشهر به چابهار با حدود 2 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری آغاز، پیمانکار انتخاب و حدود ۳۰ کیلومتر آن نیز اجرا شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: طراحی خط زاهدان- زابل با سرمایه‌ای معادل هزار میلیارد تومان انجام شده و طراحی خط زاهدان- خاش نیز در حال اجراست که سال آینده آغاز می‌شود ولی با توجه به این که اجرای خط انتقال زمان‌بر است، با توجه به دستور جنابعالی مبنی بر گازرسانی سریع به زاهدان، این کار از طریق CNG انجام شده و به امید خدا، زمستان سال آینده، مردم زابل از گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به آموزش نیروی انسانی بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی شرکت، گفت: بر این اساس، ۵۰۰ نفر از این نیروها آموزش دیده‌ و از آنها برای لوله‌کشی داخلی و نیز کار با پیمانکاران زاهدان استفاده می‌شود.

مهندس عراقی در پایان در خصوص پروژه نیروگاه چابهار گفت: پروژه نیروگاه چابهار که بسیار هم مهم است با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری از سوی دو پیمانکار ایرانی، پارس کمپرسور و یک شرکت چینی آغاز شده است.

به گفته وی، با این اتفاق، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تریلی در روز CNG از ایرانشهر به نیروگاه چابهار منتقل و 2 میلیون لیتر در روز نیز در مصرف فرآورده های نفتی صرفه‌جویی می‌شود.

شرکت ملی گاز ایران؛ افتخار دولت یازدهم
در ادامه مراسم، رییس‌جمهوری با تشکر از وزارت نفت و به‌ویژه شرکت ملی گاز ایران، اظهار کرد: این شرکت در دولت یازدهم یکی از افتخارات ما بود که موفق شد ۹ هزار روستا را گازرسانی کند و در دولت دوازدهم نیز این امر ادامه خواهد داشت.

به گفته رییس‌جمهوری، کار گازرسانی به شهرها و روستاها در دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد و در مجموع ۹۶ درصد جمعیت کشور از گاز استفاده خواهند کرد؛ در واقع، کار بسیار عظیمی انجام شده و در عین حال، کار عظیم‌تری نیز در پیش رو داریم که انشاءلله انجام خواهد شد.

وی در ادامه با ابراز خرسندی نسبت به وامی که قرار است برای کمک به لوله‌کشی گاز داخل منازل در اختیار زاهدانی‌ها قرار داده شود، گفت: این امر تحول بزرگی را هم برای محیط زیست و هم برای رفاه حال مردم ایجاد می‌کند؛ چراکه در کنار گاز، پیشرفت صنایع دیگر را نیز شاهد خواهیم بود و به دنبال آن، زاهدان یک تحول صنعتی بزرگ خواهد داشت.

دکتر روحانی در پایان اظهار داشت: از همین‌جا به آقای مهندس عراقی و وزارت نفت اعلام می‌کنم که به مردم زابل قول دادیم که سال آینده، آنها گاز خواهند داشت؛ هرچند که لوله‌کشی گاز سال آینده تکمیل نمی‌شود، اما از طریق CNG گاز به مردم خواهد رسید و بنابراین سال آینده مردم در زمستان در زابل، از نعمت گاز استفاده خواهند کرد
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما