سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398   14:51:15
اخبار
15:281397/2/3 دوشنبه
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد:
احداث خط لوله انتقال گاز ایرانشهر به چابهار، کاری اقتصادی با آثار امنیتی و اجتماعی

با اجرای پروژه احداث خط لوله انتقال گاز ایرانشهر به چابهار، علاوه بر اشتغال‌زایی و گازرسانی به منطقه، در زمینه صادرات گاز و رفع محرومیت و همچنین پایدار شدن امنیت منطقه نیز، گام‌های مثبت بسیاری برداشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان س و ب ، امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم امضای قرارداد خط لوله گاز ایرانشهر – چابهار بین وزارت نفت و وزارت دفاع که با حضور بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت و هیأت همراه، مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و هیأت همراه و حسن منتظرتربتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، صبح امروز در سالن شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این قرارداد یک کار اقتصادی با آثار امنیتی و اجتماعی است.

وی در ادامه با بیان اینکه مکران منطقه‌ای بسیار مهم برای کشور با سواحلی طولانی و ظرفیت‌هایی عظیم است که متأسفانه تا امروز کمتر به آن توجه شده، تصریح کرد: پس از سفر رهبری به منطقه، بر توسعه این منطقه تأکید فراوان شد و در همین راستا، کارگروهی با مسئولیت معاون اول رئیس‌جمهوری تشکیل و با توجه به اینکه نیروهای مسلح در رابطه با این موضوع پیشرو بوده‌اند، دبیری کارگروه به وزارت دفاع سپرده شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اقدامات متعددی از سوی دولت جهت توسعه و عمران منطقه مکران انجام شده، گفت: در حال حاضر، ما نیاز به احداث راه‌های خوب، بنادر و زیرساخت‌ها در منطقه نیاز داریم تا ظرفیت‌های منطقه فعال شود.

وی با اشاره به این که گازرسانی یک از مهم‌ترین کارهایی است که با اجرایی شدن این قرارداد، آغاز خواهد شد، گفت: از دیگر اثار و تبعات مهم گازرسانی در این منطقه، می‌توان به محرومیت زدایی از منطقه و افزایش تولید پتروشیمی در کشور اشاره کرد.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان این که شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی نیروهای مسلح (شستان) به دلیل شرایط بسیار خوب برای کار پتروشیمی‌ها در منطقه مکران، علاقمند به اجرای ‌این پروژه بوده، افزود: ما نیز به عنوان وزارت دفاع مصمم هستیم که کمک کنیم تا پروژه در زمان مقرر اجرایی شود.

وی گفت: شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و وزارت دفاع برای احداث خط لوله ایرانشهر به چابهار مصمم است و مطمئن هستند که با اجرای این طرح،به توسعه اشتغال در منطقه کمک بسیار خوبی خواهد شد؛ ضمن آنکه گازرسانی به مردم محلی منطقه و زمینه سازی برای صدور گاز به پاکستان، می‌تواند زمینه شکل‌گیری امنیت پایدار در منطقه را فراهم کند.

وزیر دفاع افزود: امیدواریم با همت متخصصان وزارت دفاع و دست اندرکاران، طرح در مدت معین به نتیجه برسد.

حاتمی در پایان با بیان اینکه بیکاری و عدم توسعه‌یافتگی، مستمسکی برای توسعه ناامنی در منطقه و بهره‌برداری از آن است، اظهار امیدواری کرد متذکر شد: با اجرایی شدن این پروژه، ما می‌توانیم به مجموعه اهداف مهم خود در زمینه تأمین امنیت و اشتغالزایی دست یابیم.
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما